Majówka – co robić w długi weekend majowy?

Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, by mieć długi weekend majowy, dlaczego spędzać go przed telewizorem? Jak wiele innych świąt, majówka jest dniem świętowania – i jest wiele sposobów, aby to zrobić, nawet jeśli masz napięty grafik.

Oto cztery sposoby na spędzenie majówki – od zorganizowania przyjęcia po zaplanowanie wycieczki na świeżym powietrzu.

Świętuj z przyjaciółmi

Niezależnie od tego, czy chcesz to zrobić w piątek czy w poniedziałek (lub w obu tych dniach), zaproszenie przyjaciół na drinka, jedzenie i gry może być prostym sposobem na jak najlepsze wykorzystanie tego dnia. Aby nadać temu dniu szczególny charakter, zaplanuj jakiś motyw przewodni – np. hawajski lub swobodne gotowanie – i poproś wszystkich o odpowiedni strój.

Wyjdź na zewnątrz

Pogoda może być jeszcze zbyt chłodna i mokra na pływanie lub siatkówkę plażową, ale jest wiele innych sposobów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Warto wybrać się na pieszą wycieczkę w nowe miejsce lub odwiedzić lokalny park i urządzić piknik w słońcu.

Odwiedź rodzinę poza miastem

Dodatkowy dzień wolny od pracy lub szkoły może być doskonałą okazją do odwiedzenia rodziny, która mieszka dalej – zwłaszcza jeśli organizuje ona własne uroczystości z okazji święta. Wspólna wizyta u babci może być świetną zabawą dla wszystkich grup wiekowych!

Grillowanie to oczywista oczywistość

Możesz rozpalić grilla w swoim ogródku lub zabrać jedzenie do parku i tam je przyrządzić. Tak czy inaczej, będziesz mógł cieszyć się posiłkiem na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi, nie martwiąc się o deszcz czy śnieg! Grillowanie to świetna zabawa dla każdego i doskonała o każdej porze roku, a zwłaszcza teraz, gdy lato już prawie nadeszło!  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.