Jak przygotować się do malowania pokoju?

Jeśli przygotowujesz się do malowania pokoju w swoim domu, musisz wcześniej zrobić kilka rzeczy, żeby efekt Twojej pracy był zadowalający.

O co zadbać przed malowaniem?

Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że pomieszczenie jest czyste i suche. Należy upewnić się, że z powierzchni ścian, sufitu i podłogi został usunięty cały kurz.

Należy również upewnić się, że z kątów i innych miejsc, w których mogą być widoczne po malowaniu, nie zwisają pajęczyny. Jeśli na danym obszarze znajdują się pajęczyny, należy je usunąć przed rozpoczęciem malowania.

Upewnij się również, że w ścianach i sufitach nie ma żadnych pęknięć, które mogłyby spowodować problemy z wilgocią podczas malowania. Wszelkie pęknięcia powinny zostać naprawione przed rozpoczęciem malowania, aby w tym czasie woda nie przeciekała do domu.

Następną czynnością jest przeszlifowanie wszystkich miejsc na ścianach i sufitach, w których farba złuszczyła się lub uległa uszkodzeniu z upływem czasu na skutek zużycia. Dzięki temu nowa warstwa farby będzie dobrze przylegać i nie będzie się później łuszczyć z powodu słabej przyczepności między warstwami farby nałożonej na uszkodzone obszary suchej zabudowy lub ścian i sufitów z płyt gipsowo-kartonowych.

Jak dobrać kolor farby do wnętrza?

Weź pod uwagę oświetlenie i naturalne światło w swoim mieszkaniu. Kolory farb mogą wpływać na nastrój i atmosferę pomieszczenia. Na przykład, jeśli masz dużo naturalnego światła wpadającego do mieszkania, możesz chcieć wybrać jaśniejszy kolor, aby rozjaśnić przestrzeń. Jeśli natomiast nie masz naturalnego światła, rozważ wybór ciemniejszego koloru, który sprawi, że pomieszczenia będą wydawały się większe.

Zastanów się, jakie meble lub dekoracje masz lub będziesz kupować do każdego pokoju. Nie chcesz kupować nowych mebli lub akcesoriów tylko po to, aby dowiedzieć się, że kolidują one z kolorami ścian! Innymi słowy, rozważ przyszłe zakupy przy wyborze właściwych kolorów farb dla każdego pokoju w domu.

Wybierz kolory, które odzwierciedlają to, kim jesteś jako jednostka i jakie nastroje chcesz przekazać w całym domu. Na przykład, jeśli twoje mieszkanie jest ciepłe i zachęcające i wypełnione dużą ilością członków rodziny, którzy często je odwiedzają, to wybierz kolory, które to odzwierciedlają! Jeśli natomiast Twoje mieszkanie jest bardziej nowoczesne i eleganckie, z minimalnymi akcentami dekoracyjnymi, wybierz bardziej neutralne odcienie, takie jak biel lub podstawowe kolory, takie jak czerń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.