Rośliny doniczkowe – jak dobrać odpowiednie kwiaty do domu?

Rośliny i kwiaty doniczkowe to najlepszy wybór, aby nadać wnętrzu naturalny wygląd. Można je wykorzystać jako element wystroju lub po prostu jako akcent. Rośliny i kwiaty są łatwe w pielęgnacji, co sprawia, że są idealne dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na regularne prace ogrodnicze.

Dlaczego warto zainwestować w rośliny?

Rośliny i kwiaty doniczkowe cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać kwiaty domowe zamiast tradycyjnych kwietników:

  • nie wymagają od Ciebie wiele czasu. Można łatwo zadbać o nie i utrzymać je w zdrowiu, regularnie je podlewając (raz w tygodniu) i zapewniając im odpowiednią ilość światła;
  • wnoszą piękno natury do wnętrza domu;
  • można łatwo zmienić styl domu, wybierając różne rodzaje roślin;
  • dodają świeżości i piękna do każdego pomieszczenia, nie zajmując dużo miejsca;
  • można je postawić na dowolnej powierzchni – na stole, półce lub kominku;

Jak dobrać rośliny do wnętrza?

Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać, wybierając rośliny do pomieszczeń, jest: Jaki mam dostęp do światła?

Jeśli masz okno wychodzące na południe, możesz uprawiać prawie wszystko. Jeśli jednak jesteś jak większość z nas i dysponujesz tylko światłem pośrednim lub sztucznym, oto kilka możliwości:

  • Aloes. Ten sukulent jest łatwy w pielęgnacji i stanowi ładny dodatek do wystroju każdego domu. (A jeśli skaleczysz się podczas pracy w ogrodzie lub gotowania, świetnie nadaje się do łagodzenia ran).
  • Kaktusy. Ogólnie rzecz biorąc, kaktusy są roślinami wolno rosnącymi i bardzo łatwymi w utrzymaniu. Są też dostępne w wielu różnych kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Lilia pokojowa (Spathiphyllum). Rośliny te są łatwe w pielęgnacji i stanowią doskonały dodatek do wystroju każdego pomieszczenia. Ponadto są znane z tego, że usuwają z powietrza wokół siebie benzen i formaldehyd – dwie substancje zanieczyszczające, które często można znaleźć w wielu domach!

Oczywiście jest znacznie więcej roślin, które można postawić w pokoju lub kuchni. Warto poznać wszystkie możliwości przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.