Na czym polega method feeder? Feeder sklep

Method Feeder to metoda wędkarska, która została opracowana prze polskich wędkarzy, którzy stali się znani na całym świecie. Zaletą tej metody jest to, że można ją stosować w wielu typach wód i nie jest konieczne posiadanie dużej ilości specjalistycznych technik. Metoda ta została już przetestowana przez wielu wędkarzy na całym świecie. Jest ona szczególnie popularna wśród wędkarzy nastawionych na łowienie karpi i linów. Wędka feeder pozwala na łowienie w pewnej odległości od stanowiska dzięki elastycznej żyłce, która ściąga się w momencie brania ryby. Pozwala to zorientować się, gdzie znajduje się nasza zdobycz, a następnie precyzyjnie zarzucić w ten rejon zanętę lub pellet feeder. Efekt? Więcej złowionych ryb!
Podstawowa idea tej metody jest bardzo prosta – używając feedera i pelletu jako przynęty, przyciągamy ryby w miejscu, w którym chcemy, aby się znalazły. Główną zaletą tej metody jest to, że nie wymaga ona od nas dużego wysiłku, ponieważ nie musimy chodzić wzdłuż brzegu lub linii brzegowej i od czasu do czasu spuszczamy do wody pellet za pomocą feedera. W ten sposób przyciągamy ryby z dalszych odległości od nas, co ułatwia ich łowienie (w przeciwieństwie do łowienia na żywca). 

Method feeder w praktyce

Metoda ta ostatnich latach zyskała popularność, głównie ze względu na zdolność do połowu ryb w miesiącach zimowych, kiedy nie ma wielu innych technik dostępnych. Method feeder to dość skuteczna gruntowa metoda połowu głównie karpi, linów, leszczy i innych ryb wód stojących. Polega na precyzyjnym zanęcaniu i podawaniu zanęty. Najskuteczniejsza jest na łowiskach komercyjnych, stawach, jeziorach wszędzie tam, gdzie woda jest w miarę stojąca, choć niektórzy stosują ją również na rzekach.

Method Feeder to technika, która wykorzystuje pellet jako przynętę. Są to małe kulki materiału spożywczego, zwykle wykonane z kukurydzy, pszenicy lub innych ziaren. Pelety można kupić w specjalistycznych sklepach lub supermarketach ze sprzętem wędkarskim, ale najlepiej postawić na internetowy sklep wędkarski gdzie oferta najpewniej będzie najkorzystniejsza. Jak już zostało wspomniane, pellet na stałe wpisał się w technikę Method Feeder. Występuje nie tylko w wielu smakach, zapachach i kolorach, ale także w różnych rozmiarach. W Method Feeder najczęściej stosowane są rozmiary 2-3mm, czasem 4mm, jako dodatek. Większe rozmiary pelletu np. 8mm są doskonałą zanętą, która sprawdza się w wielu rodzajach łowisk.

Sam feeder składa się z dwóch głównych części: kołowrotka na którym znajduje się szpula z cienką żyłką (najczęściej 0,12mm), która przechodzi przez rękojeść wędziska; a z drugiej strony mamy sam feeder – mały pojemnik wypełniony pelletem.

Pellet do metody feederowej 

Method Feeder to popularna technika wędkarska wykorzystująca pellet. Można ją stosować na wielu różnych rodzajach łowisk.Pelety to małe, okrągłe i twarde kawałki plastiku, które występują w różnych kolorach, smakach i zapachach. Zazwyczaj wykonane są z polietylenu lub polistyrenu, ale czasami również z innych materiałów, takich jak szklane kulki lub proszek.  technice Method Feeder pellety stosuje się jako dodatek do żywca lub sztucznych przynęt. Można je dodać do podajnika tak, aby swobodnie opadały wraz z zanętą lub przynętą do słupa wody, lub można je przymocować do haczyka za pomocą kawałka żyłki, a następnie opuścić do słupa wody ciągnąc za żyłkę. Najczęściej stosowane w Method Feeder są wielkości 2-3mm, czasem 4mm, jako dodatek. Większe rozmiary pelletów np. 8mm są doskonałą zanętą sprawdzającą się w wielu rodzajach łowisk (np. karpiowych).

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem wędkarskim https://www.ng24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.