E-sport, czyli doskonała rozrywka dla fana gier komputerowych

E-sport to termin określający profesjonalne gry wideo. Jest to wielomiliardowy przemysł, który szybko się rozwija. E-sporty są odtwarzane przez ludzi z różnych środowisk, ale większość to nastolatki i młodzi dorośli.

W co grają e-sportowcy? Najpopularniejsze gry komputerowe w e-sporcie

Gry, które są popularne w świecie e-sportu wahają się od strzelanek pierwszoosobowych, takich jak Counter Strike i Call of Duty; do gier strategicznych w czasie rzeczywistym, takich jak Starcraft i Warcraft 3; do gier walki, takich jak Tekken lub Street Fighter; a nawet popularnych sportów, takich jak FIFA lub NBA 2K17.

Chociaż e-sport istnieje już od jakiegoś czasu, dopiero niedawno zyskał światową uwagę dzięki takim zawodom jak The International Dota 2 Championships, League of Legends World Championship i Intel Extreme Masters World Championship.

Jakimi umiejętnościami powinien się odznaczać e-sportowiec? Cechy dobrego gracza komputerowego

Gracz uprawiający e-sport to nie ktoś, kto raz na jakiś czas uruchomi sobie grę, by się zrelaksować. To osoba, która nabiera cennego doświadczenia podczas wielogodzinnych rozgrywek. Czym powinien odznaczać się profesjonalny gracz?

  • Gracz e-sportowy musi mieć bardzo dobry refleks i koordynację ręka-oko. Musi również być w stanie skupić się na wielu rzeczach jednocześnie, aby szybko podejmować dobre decyzje.
  • Gracz e-sportowy musi być w stanie grać dobrze pod presją, ponieważ jego decyzje mogą znacząco wpłynąć na wynik meczu. Jest to ogromna odpowiedzialność, zwłaszcza w grach drużynowych. 
  • Gracze e-sportowi muszą mieć dobre umiejętności komunikacyjne, aby koordynować działania ze swoją drużyną i w zrozumiały, zwięzły sposób przekazywać informacje.

E-sport to także międzynarodowe zawody na najwyższym poziomie

E-sporty to rozwijający się biznes, który stał się dziś bardziej popularny niż kiedykolwiek. Wygrana w turniejach i konkursach może przynieść zwycięzcom duże pieniądze, nie jest zaskakujące, że coraz więcej osób pragnie zajmować się e-sportem na co dzień.

E-sporty można zdefiniować jako zorganizowane zawody w grach wideo rozgrywane albo profesjonalnie lub dorywczo przez graczy, którzy są w nim dla zabawy i dreszczyku emocji gry, ale także dla zdobycia sławy i chwały. Zawody e-sportowe ogląda wielu fanów gier komputerowych z całego świata, kibicując swoim faworytom.

Do gatunków gier, w których rywalizują gracze na zawodach, należą m.in.:

  • MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) – ten gatunek obejmuje gry takie jak DOTA 2, League of Legends i SMITE;
  • FPS (First Person Shooter) – do tego gatunku należą gry takie jak Counter Strike: Global Offensive, Call of Duty, Team Fortress 2, Halo 5: Guardians, Overwatch itp.;
  • RTS (Real Time Strategy) – do tego gatunku należą gry takie jak Starcraft 2, Warcraft 3 itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.