Zastosowanie granitu w domu – kuchnia i łazienka

Granit jest skałą, która występuje w wielu kolorach i odmianach. Można z niego wykonać blaty, podłogi, ściany, a nawet meble. Granit był używany przez tysiące lat w budownictwie, ale dopiero niedawno stał się popularny w wystroju wnętrz.

Ciekawe właściwości granitu

Granit jest trwałym materiałem, który może wytrzymać duży ruch i być czyszczony z łatwością. Oprócz trwałości i odporności na plamy, granit ma wiele innych cech, które czynią go atrakcyjnym do stosowania w domu:

  • granit jest ognioodporny, więc nie będzie się palił ani topił pod wpływem wysokich temperatur. Kominki są jednym z najczęstszych zastosowań granitu, ponieważ nie wymagają żadnej konserwacji poza czyszczeniem.
  • granit nie ulega łatwo zarysowaniu, więc można na nim używać prawie każdego rodzaju narzędzia bez obawy o uszkodzenie powierzchni. Jedynym problemem, jaki można napotkać, jest użycie środków chemicznych z cząsteczkami ściernymi, takich jak wybielacze lub amoniak; te rodzaje chemikaliów mogą z czasem spowodować pewne uszkodzenia powierzchni, jeśli są używane nadmiernie.
  • granit ma tendencję do nie plamią łatwo, ponieważ ma niewiele porów, gdzie bakterie mogą rosnąć i spowodować przebarwienia w czasie, jednak, jeśli zauważysz plamy rozwijających się na blacie granitowym lub materiału podłogi, istnieje kilka sposoby na ich usunięcie. Możesz spróbować użyć produktów domowych, takich jak soda oczyszczona i ocet do czyszczenia, lub możesz użyć produktów komercyjnych, które są specjalnie sformułowane do czyszczenia powierzchni granitowych.

Zastosowanie granitu w kuchni – niezwykle trwałe i wygodne blaty granitowe

Granit to piękny i trwały materiał, który jest używany w wielu kuchniach. Blaty granitowe są dostępne w różnych stylach i kolorach, więc łatwo jest znaleźć taki, który działa z wystrojem domu.

Blaty granitowe są bardzo trwałe i mogą trwać przez lata bez konieczności wymiany. Są one odporne na ciepło, odporne na plamy i odporne na zarysowania. Jedyny sposób, że granit będzie zarysować lub chip jest, jeśli trafisz go z czymś bardzo ostrym lub twardym, jak młotek lub wiertło.

Granit jest również łatwy do czyszczenia, ponieważ nie wchłania wilgoci ani plam z jedzenia tak łatwo jak inne rodzaje kamienia. Jednak granit musi być regularnie czyszczony wodą z mydłem, a nie tylko wycierany papierowym ręcznikiem, aby zapobiec powstawaniu plam i odbarwianiu powierzchni w czasie.

Główną wadą korzystania z blatów granitowych w kuchni jest to, że są one drogie w porównaniu z innymi rodzajami materiałów, takich jak płytki ceramiczne lub drewno laminowane. Ponieważ granit może być łatwo uszkodzony przez odpryski lub zarysowania, możesz rozważyć użycie powłoki ochronnej na wierzchu powierzchni granitowej przed zainstalowaniem jej w Twojej kuchni.

Granit to doskonały wybór do zastosowania w łazience. Jest trwały, łatwy w pielęgnacji i ma długą żywotność. Granit można zainstalować na wiele sposobów, w tym płytki, płyty lub płyty o litej powierzchni.

Granit jest często używany do podłóg i ścian prysznicowych, ponieważ jest niezwykle odporny na wodę i łatwy do czyszczenia. Jeśli wybierzesz granit na podłogę lub ściany pod prysznicem, ważne jest, aby twój instalator uszczelnił fugi między płytkami, zanim zostaną one ustawione z fugą. To zapobiegnie wody z wejściem między płytkami i uszkodzenia granitu.

Jeśli chcesz zainstalować blat wykonany z granitu w łazience weź pod uwagę granit płomieniowany

Granit płomieniowany to rodzaj granitu, który został podgrzany w wysokiej temperaturze, a następnie szybko schłodzony, dzięki czemu jego powierzchnia staje się nieregularna i teksturowana. Efekt płomienia dodaje głębi i tekstury do tego typu kamienia, czyniąc go bardziej interesującym niż zwykłe polerowane blaty granitowe.

Czy warto zapłacić za granit do wykończenia blatów w kuchni i łazience?

Blaty granitowe to jeden z najpopularniejszych materiałów na blaty kuchenne i łazienkowe. Są piękne, trwałe i wykonane z naturalnych materiałów.

Jednak należy pamiętać, że granit jest dosyć drogi. Możesz spodziewać się zapłacić sporą kwotę za metr kwadratowy dobrej jakości płyty, w zależności od wielkości kuchni lub łazienki i rodzaju granitu, który wybierzesz.

Czy warto płacić tyle pieniędzy? Odpowiedź brzmi: tak, warto zapłacić za blaty granitowe. Granit to naturalny materiał, który od wielu wieków jest wykorzystywany w budownictwie i aranżacji wnętrz. Jest piękny i trwały, i może być używany do tworzenia blatów, które będą trwać wiele lat. Granit jest drogi, ponieważ wymaga czasu, aby wydobyć i przetworzyć kamień na płyty nadające się do wykorzystania jako blaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.