Depilacja laserowa nóg i okolic bikini

Depilacja laserowa to nieinwazyjna metoda usuwania niechcianych włosów. Działa poprzez ukierunkowanie na melaninę w mieszkach włosowych, która jest odpowiedzialna za kolor włosów, ich wzrost i pigmentację.

Jak działa laser do depilacji? Depilacja laserowa

Wiązka lasera przechodzi przez skórę i podgrzewa mieszki włosowe, niszcząc je, aby nie mogły już produkować nowych włosów. Zabieg nie powoduje żadnych zewnętrznych uszkodzeń skóry, co oznacza, że jest bezpieczny dla wszystkich typów i kolorów skóry.

Depilacja laserowa najlepiej sprawdza się w przypadku delikatnych, ciemnych włosków. Można ją również stosować na większych obszarach ciała, takich jak pachy czy nogi.

Depilacja laserowa nóg i okolic bikini – jak przygotować się do zabiegu

Pierwszym krokiem w depilacji laserowej jest rozmowa z lekarzem na temat tego, czy jesteś kandydatem do tego zabiegu. Niektóre warunki mogą sprawić, że nie będziesz się kwalifikować, np. ciąża lub słabe krążenie.

Lekarz omówi również, jaki rodzaj lasera najlepiej nadaje się do Twojego typu skóry i ile zabiegów będzie potrzebnych do osiągnięcia pożądanego poziomu braku owłosienia.

Po tej wstępnej konsultacji nadszedł czas, aby rozpocząć zabiegi! Pierwszy krok jest zawsze taki sam: na leczony obszar nakładany jest krem znieczulający, a następnie krem znieczulający, aby pacjenci nie odczuwali bólu podczas zabiegu. Po nałożeniu tych kremów, pacjenci kładą się na brzuchu, a technik używa różdżki laserowej na ich plecach, aż wszystkie włoski znikną.

Czego można się spodziewać po depilacji laserowej – efekty zabiegu z zakresu medycyny estetycznej

Przede wszystkim należy wcześniej ogolić maszynką obszar, który wymaga zabiegu laserowego lub założyć luźne ubranie podczas wizyty, jeśli zabieg wykonywany jest w domu. Dzięki temu laser może dotrzeć do większej ilości włosków. Po tym wstępnym przygotowaniu pacjentka zostanie poproszona o położenie się na łóżku do badań, podczas gdy specjalna przystawka zostanie umieszczona nad leczonym obszarem. Nasadka ta emituje impulsy energii świetlnej do skóry, co niszczy mieszki włosowe bez uszkadzania otaczającej tkanki lub powodowania bólu; niektórzy pacjenci zgłaszają uczucie lekkiego kłucia podczas zabiegu, ale nie trwa ono długo!

Depilacja laserowa jest wykonywana w klinice przez wyszkolonego lekarza lub pielęgniarkę. Wcześniej otrzymasz kilka tabletek lub kapsułek zwanych antybiotykami profilaktycznymi, aby zapobiec infekcji. Otrzymasz również krem znieczulający miejscowo, dzięki czemu nie będziesz odczuwać bólu podczas samego zabiegu.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa nóg i okolic bikini to bezpieczna, skuteczna i długotrwała metoda usuwania niechcianych włosów na ciele. Depilacja laserowa jest również nazywana depilacją laserową, ponieważ usuwa włosy z poziomu mieszków włosowych, co zapobiega ich odrastaniu przez okres do sześciu miesięcy lub dłużej.

Dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa działa najlepiej na osoby o jasnej skórze. Laser celuje w melaninę w skórze, która pochłania energię z wiązki lasera. Ciemniejsza skóra zawiera więcej melaniny i może wymagać większej liczby zabiegów niż skóra jasna, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Korzyści z depilacji laserowej

Najbardziej oczywistą korzyścią jest to, że zabieg ten trwale usuwa niechciane włosy na ciele bez konieczności ich golenia lub wyrywania.

Zabieg może również pomóc w zmniejszeniu wrastających włosków i zapobieganiu powstawaniu zgrubień po goleniu, które są spowodowane wrastaniem włosów w skórę. Procedura jest również mniej bolesna niż inne metody usuwania włosów, takie jak woskowanie lub elektroliza. W przypadku depilacji laserowej, podczas kilku pierwszych sesji może wystąpić pieczenie lub kłucie, ale te efekty uboczne powinny ustąpić z czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.