Fotele biurowe – meble, które mogą zmienić jakość pracy na lepsze

Krzesła biurowe są częścią środowiska pracy, ale mogą być również przyczyną problemów zdrowotnych. Właściwe krzesło jest ważne nie tylko dla Twojego fizycznego samopoczucia, ale także dla koncentracji umysłowej.

Jak podejść do zakupu nowego fotela biurowego?

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie krzesła biurowego jest to, jak długo zamierzasz spędzać przy biurku. Jeśli spędzasz cały dzień w pracy, to ma sens, że chcesz wygodne krzesło, które będzie wspierać plecy i minimalizować zmęczenie.

Drugą rzeczą do rozważenia jest rodzaj wykonywanej pracy. Jeśli jesteś programistą, który spędza większość swojego dnia na programowaniu, to dedykowane krzesło biurowe dla programistów jest prawdopodobnie najlepsze. Jeśli zamierzasz po prostu siedzieć przy biurku przez cały dzień, wystarczy każde ergonomiczne krzesło biurowe. Jeśli jednak jest ono zbyt twarde, warto zainwestować w coś bardziej komfortowego.

Po trzecie, weź pod uwagę, jaki budżet masz do dyspozycji na nowy fotel biurowy i czy będzie on odpowiadał zarówno Twoim potrzebom, jak i przestrzeni, w której będzie mieszkał (na przykład: fotel biurowy typu executive niekoniecznie będzie dobrze wyglądał w małym mieszkaniu).

Na co zwrócić uwagę, kupując fotel biurowy?

Poniższe punkty pomogą Ci znaleźć odpowiednie krzesło biurowe:

  • Regulowana wysokość podłokietników i siedziska.

Regulowane podłokietniki pozwalają na dostosowanie wysokości i kąta nachylenia podłokietników. Pomaga to utrzymać ramiona w wygodnej pozycji i zapobiega zespołowi cieśni nadgarstka lub innym urazom związanym z powtarzającym się napięciem.

  • Oparcie i podparcie odcinka lędźwiowego

Oparcie zapewnia wsparcie dla Twojego kręgosłupa i zapobiega dyskomfortowi, takiemu jak ból pleców czy szyi. Powinno być regulowane, abyś mógł wybrać preferowaną pozycję. Dobre oparcie ma miękkie wyściełanie, które lekko dotyka przy nacisku. Podparcie lędźwiowe wspiera dolną część pleców, co jest szczególnie ważne, jeśli musisz siedzieć przez długi czas każdego dnia.

  • Regulowana głębokość siedziska

Głębokość siedziska jest regulowana, dzięki czemu można ją dostosować do konkretnego typu ciała i postawy podczas siedzenia przy biurku lub pracy nad projektami w domu. Głębokość siedziska powinna być regulowana w zakresie od 20 cm do 40 cm .A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.