Męski zarost – sposoby na utrzymanie do w dobrym stanie

Pielęgnacja brody i wąsów jest bardzo podobna do pielęgnacji włosów. Trzeba je myć, odżywiać i stylizować. Musisz także dbać o zdrowie i nawilżenie skóry pod brodą, aby nie ulegała ona podrażnieniom.

Jak dbać o brodę?

Codzienne mycie brody nie jest konieczne, ale powinieneś codziennie myć twarz ciepłą wodą. Jeśli golisz szyję, użyj przed goleniem dobrej jakości kremu lub żelu do golenia. Następnie spłucz ciepłą wodą i osusz czystym ręcznikiem.

Codziennie szczotkuj brodę szczotką o sztywnym włosiu (kartaczem) lub grzebieniem z szerokimi zębami. Pomoże to rozprowadzić naturalne olejki w całej brodzie i sprawi, że będzie ona wyglądała na pełniejszą i zdrowszą.

Jeśli używasz szczotki ze sztywnym włosiem, szczotkuj ją zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów (tj. w dół w stronę brody), aby rozprowadzić naturalne olejki od skóry w dół, aż do końcówek włosów. Zapobiega to powstawaniu rozdwojonych końcówek z powodu braku nawilżenia, a także ułatwia późniejszą stylizację, jeśli chcesz wymodelować brodę. Jeśli używasz grzebienia zamiast kartacza, rób to delikatnie – nie szarp włosów, bo możesz je połamać i osłabić!

Kosmetyki do zarostu. Czego używać do brody?

Kosmetyki do zarostu służą do tego, aby broda wyglądała lepiej. Najpopularniejsze kosmetyki to olejek do brody, balsam do brody i wosk do brody.

  • Olejek do brody. Olejek do brody to najpopularniejszy kosmetyk do brody, który możesz stosować na swoją brodę. Nawilża on włosy i sprawia, że zarost jest miękki i błyszczący. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów olejków, które możesz stosować na swoją brodę, ale większość osób preferuje olejek jojoba lub olejek arganowy, ponieważ są to naturalne składniki, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych.
  • Balsam do brody. Drugim najpopularniejszym rodzajem kosmetyku do brody jest balsam do brody (znany również jako masło do brody). Balsamy do brody zawierają wosk pszczeli i inne składniki, takie jak masło shea, olej kokosowy lub masło kakaowe, które zapewniają skórze nawilżenie i ochronę przed słońcem. Niektóre marki mają również dodane olejki eteryczne dla dodatkowego zapachu.
  • Wosk do brody. Woski do brody są podobne do balsamów do brody, ale zawierają więcej wosku niż olejków, więc mają tendencję do twardszej tekstury niż balsamy. Są też zazwyczaj droższe niż inne rodzaje kosmetyków, ponieważ zawierają więcej wosku pszczelego, który jest drogi w porównaniu z masłem shea lub olejem kokosowym, które można znaleźć w większości innych rodzajów kosmetyków. Wosk służy przede wszystkim do modelowania zarostu.
Męski zarost – sposoby na utrzymanie do w dobrym stanieMęski zarost – sposoby na utrzymanie do w dobrym stanie
Męski zarost – sposoby na utrzymanie do w dobrym stanie

Podsumowanie – jak dbać o swój zarost?

Oto kilka wskazówek, jak dbać o brodę:

  1. Używaj olejku do brody.
  2. Nie myj jej zbyt często.
  3. Przycinaj regularnie, aby zachować kształt i długość brody.
  4. Używaj wysokiej jakości żyletki lub golarki elektrycznej.
  5. Używaj kremu nawilżającego po goleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.