Uplay, Steam, Origin – platformy, które powinien znać każdy gracz

Jeśli jesteś graczem i kupiłeś jakąkolwiek grę online lub na płycie w ciągu ostatnich kilku lat, są szanse, że użyłeś jednego z tych launcherów, aby je odtworzyć. Ale czym one są? Co oferują, czego nie oferują inne? W niniejszym artykule przybliżymy nieco temat platform takich jak Steam, Origin i Uplay.

Steam

Steam to największa na świecie platforma cyfrowej dystrybucji gier PC z ponad 100 milionami użytkowników na całym świecie. Oferuje natychmiastowy dostęp do ponad 5000 gier dla systemów Windows, Mac OS X, Linux i urządzeń z systemem Android za pośrednictwem własnego systemu dostarczania treści (klient Steam), a także narzędzia do publikowania dla deweloperów, z których mogą korzystać podczas tworzenia swoich tytułów.

Uplay

Uplay to autorski program uruchamiający gry Ubisoft na komputery PC, który oferuje również osiągnięcia, zapisy w chmurze i automatyczne aktualizacje dla tytułów Ubisoft. Zawiera również sieć społecznościową „Friends”, która pozwala graczom na interakcję z innymi graczami, którzy zainstalowali oprogramowanie. Oprócz oprogramowania, Ubisoft oferuje również szereg usług dla graczy. Należą do nich Uplay Rewards, dzięki którym gracze mogą zdobywać punkty do nagród za granie w gry Ubisoft; Uplay Passport, który pozwala użytkownikom na dostęp do trybów wieloosobowych w grach takich jak „Assassin’s Creed IV: Black Flag”; oraz Uplay Shop, rynek, na którym gracze mogą kupować dodatki do wybranych gier Ubisoft.

Origin

Origin to platforma do uruchamiania gier komputerowych firmy Electronic Arts, która zapewnia dostęp do tytułów wydawanych przez EA oraz niektórych gier innych firm. Usługa została uruchomiona w 2011 roku i od tego czasu stała się jednym z wiodąca platforma dystrybucji cyfrowej na rynku gier PC, konkurująca z innymi usługami, takimi jak Steam. Origin oferuje dostęp do gier EA, w tym do nowych wydań, zamówień przedpremierowych i bezpłatnych wersji demonstracyjnych. Pozwala również użytkownikom na pobieranie cyfrowych kopii gier za pośrednictwem sklepu internetowego serwisu oraz udostępnia platformę społecznościową, która umożliwia graczom interakcję z innymi graczami, którzy zainstalowali oprogramowanie.

Granie w gry komputerowe – jak zadbać o zdrowie?

Jeśli gry są Twoim hobby, warto żebyś grał, nie szkodząc jednocześnie swojemu zdrowiu. Dlatego dobrym pomysłem jest kupno odpowiednich mebli. Biurko gamingowe pozwoli usiąść prosto i oprzeć ręce na blacie podczas gry. Fotel gamingowy zapobiegnie bólom kręgosłupa czy wadom postawy, a także pozwoli utrzymać maksymalny komfort nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek. Odpowiedni, ergonomiczny sprzęt może naprawdę zmienić oblicze każdej sesji z grami komputerowymi. Jeśli więc spędzasz dużo czasu, grając w gry wideo, nie zapomnij o tym, by zadbać o swój komfort i wygodę, a także utrzymywać dobrą postawę ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.