Najlepsze gry rpg – ranking czołowych tytułów dla miłośników fabularnych przygód

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych gier RPG! Spośród tysięcy tytułów wybraliśmy te, które zachwyciły nas swoją fabułą, postaciami oraz mechaniką. Przekonaj się, czy twoje ulubione gry znalazły się na liście i poznaj nowe perełki gatunku.

Topowe gry RPG

Gry RPG to jedne z najbardziej emocjonujących i wciągających gatunków, które dostępne są na rynku. Jeśli chodzi o zestawienie najlepszych gier RPG, wymienia się tutaj wiele tytułów, których gracze nie zapomną szybko. Na czele rankingu znajduje się seria The Elder Scrolls (m. in. Skyrim czy Oblivion), która zaskakuje ogromem możliwości i rozbudowanym światem do zwiedzania. Kolejnym wartym polecenia tytułem jest Wiedźmin 3: Dziki Gon – gra, która zdobyła uznanie miłośników wybornych fabuł i skomplikowanych postaci. Tego typu produkcji można przypisać również mroczny Dark Souls – gra kojarząca się ze znacznie dla wielu gracz pokoleniu ciężej. <\p>

Podczas gdy powyższe tytuły stanowią numer jeden w rankingach świata gier RPG według większości fanów tego typu rozrywki, warto wspomnieć również o innych bestsellerowych grach, takich jak Mass Effect 2-3 czy Dragon Age: Inkwizycja – wszystkie niesamowicie dopracowane pod kątem fabularnym oraz interakcji z graczami.

Innymi warte uwagi gry to np.

: Divinity: Original Sin 2 i Pillars of Eternity II: Deadfire – obie doskonałe przykłady klasyki cRPG.

Topowe gry RPG

Najlepsze klasyki RPG

Najlepsze klasyki RPG są już stałym elementem w świecie gier. Zainspirowane literaturą fantasy i twórczością J. R. R. Tolkiena, gry te od lat cieszą się popularnością wśród graczy na całym świecie. W rankingach najczęściej pojawiają się legendy tego gatunku, takie jak „Baldur’s Gate”, „Fallout 2” czy „The Elder Scrolls III: Morrowind”.

Ich fenomen tkwi w skomplikowanej historii oraz rozbudowanych systemach zaklęć i umiejętności.

Możliwość odkrywania nowych miejsc i postaci z ogromnym światem do eksploracji towarzyszące graczowi zapierające dech w piersiach widoki czynią z tych dzieł sztuki prawdziwe arcydzieła.

Wydaje się, że obecnie projektanci starają się nawiązywać do klasyków i wykorzystują ich idee w swoich produkcjach. Coraz więcej premiery RPG koncentruje się na aspektach fabularnych dzięki którym można zagłębić się jeszcze bardziej w świat gry. Jednakże dla wielu fanów klasyki pozostają nieobyte naprawdę dobrego RPG to Baldur’s Gate II, Final Fantasy VII czy Chrono Trigger a wszelkie próby podobnej tematyki ograniczone są przez automastyczne generowanie questów oraz niski poziom trudności .

Gry fabularne ranking

Gry fabularne to gatunek, który cieszy się wielką popularnością od wielu lat. Gracze kochają wczuwać się w swoje postacie i uczestniczyć w niezapomnianych przygodach oraz turniejach fabularnych. Niezliczone ilości możliwości rozwijania postaci, tworzenia swojej własnej historii oraz ogromna różnorodność świata, którego zaczyna się eksplorować zachęcają do spędzanie godzin przed ekranem komputera czy konsoli.

Najlepsze gry RPG – ranking to zestawienie najwyżej ocenionych tytułów na rynku, które zapewniają graczom maksymalną dawkę emocji, frajdy oraz satysfakcjonujące zakończenie. Wśród nich znajdują się tak znane produkcje jak seria The Witcher czy Fallout, ale także mniej znane gry o wysokiej jakości wykonaniu technicznym i fantastycznie wykreowanym światem. Ranking ten jest prawdziwą skarbnicą informacji dla wszystkich miłośników gier fabularnych, którzy chcą spróbować czegoś nowego lub pozostać przy tym co już dobrze znają.

Gry fabularne  ranking

Światowe hity RPG

Nie ma wątpliwości, że gatunek RPG zyskał sobie serca tysięcy graczy na całym świecie. Dzięki licznym elementom fabularnym, rozbudowanej mechanice oraz niebanalnym postaciom, grający mogą oddać się długim godzinom rozgrywki, nie męcząc się przy tym zbyt mocno. Wszystko to pokazują światowe hity RPG, które stale znajdują się na czele najlepszych rankingów.

Jeden z takich hitów to bez wątpienia „The Witcher 3: Wild Hunt”.

Gra ta zadebiutowała w maju 2015 roku i w krótkim czasie zdobyła uznanie krytyków i graczy.

Przepiękna grafika o wysokiej jakości wykonania, genialna fabuła podzielona na wiele misji pobocznych oraz bogate dialogi rozwijające historię postaci – to tylko niektóre zalety produkcji studia CD Projekt RED. Innym światowym hitem jest „Dark Souls III”. Ta brutalnie trudna gra od FromSoftware zachwyca oryginalnym połączeniem fantasy i horroru oraz systemem walki wymagającym dużej precyzji.

RPG wybierz najlepszą

Jeśli chodzi o najlepsze gry RPG, to ranking gier może być bardzo subiektywny. Często zdarza się, że gracze lubią różne rodzaje fabuł i mechanik rozgrywki, przez co trudno wybrać tę jedyną najlepszą grę. Pomimo to, istnieją pewne tytuły, które zawsze pojawiają się w zestawieniach najlepszych gier RPG. Takimi grami są między innymi: The Witcher 3: Dziki Gon, Skyrim czy Mass Effect.

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze najlepszej gry RPG jest sposób prowadzenia życia w grze oraz podejmowanie decyzji. Gracze oczekują od gier tego typu głębokiej fabuły oraz możliwości wpływania na rozwój historii i postaci.

Mechanika skomplikowanych systemów walki czy interakcji ze światem są ważne, jednak to właśnie historia i dialogi często decydują o tym, która gra zostanie uznana za najlepszą w rankingu.

RPG  wybierz najlepszą

Podsumowanie

W artykule omówione zostały najlepsze gry RPG wg redakcji magazynu „PC Gamer”. Na pierwszym miejscu znalazł się klasyk – „The Witcher 3: Dziki Gon”, a dalsze miejsca zajęły m.in. „Skyrim”, „Mass Effect 2” czy „Dark Souls”. Ranking ten stanowi cenne źródło inspiracji dla fanów gier RPG, którzy chcą poznać najwybitniejsze tytuły w tym gatunku.

Najlepsze gry rpg – ranking czołowych tytułów dla miłośników fabularnych przygód – FAQ

Jakie są najlepsze gry RPG wg rankingu?

Według rankingów takich jak „The Best RPGs of All Time” na stronie ign.com, top 5 najlepszych gier RPG to:

1. The Witcher 3: Wild Hunt

2. Skyrim

3. Mass Effect 2

4. Final Fantasy VII

5. Chrono Trigger.

Czym charakteryzują się gry z kategorii RPG?

Gry fabularne (RPG) posiadają rozbudowane wątki fabularne, elementy strategiczne oraz umożliwiają graczom niemal całkowitą kontrolę nad postacią, czy też drużyną protagonistów. Rozgrywka często skupia się na eksploracji obszarów i wykonywaniu różnych zadań, a także walkach z przeciwnikami.

Co decyduje o popularności gier RPG?

Głównymi czynnikami wpływającymi na popularność są: jakość wykonania grafiki, głębia opowieści, liczba dostępnych wydarzeń/questów/rozwiązań alternatywnych; siła postaci gracza i możliwość kustomizacji jej cech; dobrej jakości interfejs użytkownika oraz łatwa nawigacja po fikcyjnym świecie.

Które gry RPG polecają najwięksi streamerzy?

Oto kilka przykładów gier polecanych przez popularnych streamerów:

– GreedFall

– Disco Elysium

– Divinity: Original Sin 2

– Baldur’s Gate 3.

Czy gry RPG tylko na konsole?

Nie, obecnie wiele gier RPG jest dostępnych również na PC oraz smartfony. Jednak niektóre tytuły są wydawane wyłącznie na określone platformy, więc warto upewnić się przed zakupem czy gra będzie odpowiadała naszej konsoli lub komputerowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.